Мохамед Кудус вкарва ЧУДЕСЕН ГОЛ при победата на Уест Хем с 5-0 над Фрайбург, докато ганайският нападател дриблира добре от собствената си половина, преди да победи вратаря
Daily Mail | 2024-03-15 | 02:42:19

Самостоятелният гол на Кудус дойде, след като той спечели топката точно в собствената си половина, преди да дриблира покрай трима играчи на Фрайбург, преди да изпрати клиничен завършек в мрежата покрай вратаря на Фрайбург Ноа Атуболу.

Говорейки след мача пред MailSport, мениджърът на Уест Хям Дейвид Мойс каза: „Ако някой може да си спомни дриблиране на крила, които бягаха и побеждаваха хора, със змиести бедра, това беше малко от това тази вечер .

Мохамед Кудус направи изключително лудо бягане, преди да отбележи четвъртия гол на Уест Хям

Кудус спечели топката в собствената си половина и дриблира след три Играчи на Фрайбург преди отбелязване на гол

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Това беше брилянтен гол от индивидуален тип, тип гол на Рой от Роувърс.“

Говорейки по TNT Sports, бившият юношески продукт на Уест Хем Джо Коул каза, че Кудус е изпълнил „гол на претендента за сезона“, добавяйки, че „те ще играят това назад от десетилетия'.

Коментаторите в X (бивш Twitter) също побързаха да коментират изключителния гол на Kudus.

Един написа „Уау, това е страхотно“, докато друг добави „Той е нещо друго“.

Трети написа „Шегуваш ли се с мен? 1986 Марадона срещу Англия?“, сравнение, с което Коул също се съгласи.

Емблематичният втори гол на Диего Марадона за Аржентина на Световното първенство през 1986 г. накара суперзвездата да дриблира различни английски защитници, преди да се запише, което бе избрано за „Гол на века“ “ на събитие в навечерието на Световното първенство през 2002 г.

Целта беше сравнен с „Гола на века“ на Диего Марадона от Световното първенство през 1986 г.

Осем минути след първия си гол срещу Фрайбург в четвъртък вечерта, Кудус отбеляза втория си гол , което беше почти толкова добро.

Той удари ракета от границата на наказателното поле, която Атуболу нямаше шанс да удържи.

Уест Хям ще научи самоличността на опонентите си от четвъртфиналите на жребия в петък.